Yerleşke ve Ulaşım

Anasayfa » Yerleşke ve Ulaşım

Yüksekokulumuz, Samsun-Bafra karayolu üzerindeki Ondokuzmayıs (yerel adıyla Engiz) ilçesinin sahil kesiminde yer alan Ballıca Yerleşkesi’nde bulunmaktadır. Bafra’ya 20 km, Atakum’a 25 km, Samsun Şehir Merkezi’ne 35 km uzaklıktadır.

                                                                                                     

Yerleşkemiz, 11 bin 200 metrekare alan üzerinde kuruludur. Ek olarak, hangar olarak kullanılan ve laboratuvarların da yer aldığı yaklaşık 78 bin metrekarelik kapalı alana sahiptir.

Yerleşkemiz, bir kısmını Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti‘nin oluşturduğu, son derece zengin tabiat varlığına sahip Bafra Ovası’nın güneydoğu ucunda bulunmaktadır. Hem doğal ortamıyla hem de gelişmeye son derece müsait konumuyla, muhtemelen kısa zaman içerisinde çekici bir yaşam alanı haline gelecektir.

TOPLU TAŞIMAYLA ULAŞIM

1) Akademik yıl içerisinde, OMÜ Kurupelit Yerleşkesi girişine yakın konumdaki tramvay son durağından (üniversite aktarma merkezi) günde birkaç sefer kalkan ve doğrudan yerleşkemize gelen SAMULAŞ otobüslerinin kalkış saatleri ile ilgili bilgiler aşağıdadır (bu otobüslerde yalnızca SAMKART geçerlidir, bilgiler 2019-2020 Güz Dönemi için günceldir):

2) Tramvay son durağından (üniversite aktarma merkezi) kalkan Engiz (Ondokuzmayıs) dolmuşlarının son durağı akademik yıl içinde Ballıca Kampüsü’dür.

Öğrenci Destek Hattı