Üniversitemizin 4. Yıl Kutlamaları

Üniversitemizin 4. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 14 Mayıs ile 23 Mayıs 2022 tarihleri arasında bilimden teknolojiye, sağlıktan sanata bir dizi etkinlik düzenleniyor.

Samsun Üniversitesi Halk Bilimleri Topluluğu’ndan “Türk Halk Müziği Konseri”

4. kuruluş yıldönümü kutlamaları, Samsun Üniversitesi Halk Bilimleri Topluluğu korosunun verdiği “Türk Halk Müziği Konseri” ile başladı. 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü saat 20:00’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konserin şefliğini Murat Camadan üstlendi.

Konsere Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selahattin Kaynak, Prof. Dr. Ergin Kariptaş, Genel Sekreter Doç. Dr. Salih Kesgin, Fakülte Dekanları, Samsun Üniversitesi akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katılım sağlamıştır.

 “Türk Savunma Sanayinin Dünü Bugünü ve Geleceği Paneli” Düzenlendi

4. yıl kutlamaları kapsamında Türkiye’de savunma sanayinin önemine dikkat çekmek amacıyla 17 Mayıs 2022 Salı günü saat 10.30’da “Türk Savunma Sanayinin Dünü Bugünü ve Geleceği” konulu panel düzenlendi. Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele, Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Roketsan Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Metin Yerebakan, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, TUSAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve İHA Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Yıldız katılım sağlamıştır.

Rifat Hisarcıklıoğlu’na “Fahri Doktora” Unvanı Tevcih Edilecek

Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü’nde 18 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 15.00’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ‘Fahri Doktora’ unvanı tevcih töreni düzenlenecek. Törenin ardından HİSARCIKLIOĞLU tarafından “Girişimcilik, Liderlik ve Türkiye’nin Teknoloji Hamlesi” isimli bir konferans gerçekleştirilecek.

“Karadeniz 1. Aile Hekimliği Günleri” Samsun’da Gerçekleştirilecek

18-19 Mayıs 2022 tarihleri arasında Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği’nin işbirliği ile Karadeniz Aile Hekimliği Günleri Kongresi’nin ilki düzenlenecek. Samsun, Ordu, Giresin, Trabzon ve Rize’de görev yapan aile hekimliği akademisyenleri ile sahada aile hekimi olarak çalışan tabipleri ortak bilimsel platformda bir araya getirmeyi amaçlayan kongre, Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon Şehit Ömer Halisdemir Katında gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin Yerli Otomobili Konulu “Bir Otomobilden Fazlası: Togg” Konferansı Düzenlenecek

4. yıl etkinlikleri 19 Mayıs 2022 Perşembe günü saat 13.30’da düzenlenecek “Bir Otomobilden Fazlası: Togg Konferansı” ile devam edecek. Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın konuşmacı olarak katılacağı konferans, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Öğretim Üyelerine Biniş Takdim Töreni

20 Mayıs 2022 Cuma günü saat 15.00’da Samsun Üniversitesi kuruluşundan bu yana göreve başlayan öğretim üyelerine Samsun Üniversitesi Canik Kampüsü 100. Yıl Konferans Salonu’nda “Biniş Takdim Töreni” düzenlenecek. Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından “Müzik Dinletisi”nin de icra edileceği programda, kuruluşundan bugüne Dr. Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör unvanı almaya hak kazanan öğretim üyelerinin Samsun Üniversitesi çatısı altında birlikteliklerini taçlandırdıkları bir ortam olacak.

4. Yıl Etkinlikleri “Küresel Gelişmeler ve Türkiye Dış Politikası Paneli” İle Sona Erecek

Samsun Üniversitesi 4. yıl etkinlikleri 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 14.00’te başlayacak “Küresel Gelişmeler ve Türkiye Dış Politikası Paneli” ile son bulacak. Samsun Üniversitesi Canik Kampüsü 100. Yıl Konferans Salonu’nda düzenlenecek panele Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi- 25. ve 26. Dönem Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, Samsun Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Nuri Yılmaz ve Penn State Üniversitesi Öğretim Üyesi – SETA Washington Araştırma Direktörü Doç. Dr. Kılıç Buğra Kanat katılacak.

 

18 Mayıs 2022